zwijane.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Ogród

Jak ozdobić ogród? Najlepsze pomysły

Jak ozdobić ogród? Najlepsze pomysły

Wielu ogrodników zastanawia się, jak ozdobić ogród w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć, a także zapoznać z najlepszymi pomysłami na piękne dekoracje w ogrodzie.

Oświetlenie

W ogrodzie bardzo istotne jest odpowiednie oświetlenie, które może także pełnić funkcję dekoracyjną. Dzięki oświetleniu możliwe jest stworzenie w ogrodzie niepowtarzalnej atmosfery, która wpłynie na komfort przebywania w tym miejscu. Bardzo dobrym rozwiązaniem w ogrodzie będą lampy solarne, które wbija się w ziemię. Mogą mieć różną wielkość, a także różnić się wyglądem. Oprócz tego doskonałym rozwiązaniem będą solarne girlandy, które z powodzeniem można zawieszać w różnych miejscach ogrodu, na przykład na drzewach.

Doniczki

Fantastyczne dekoracje w ogrodzie można także stworzyć dzięki zastosowaniu doniczek, które w doskonały sposób wyeksponują kwiaty. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje doniczek, dzięki czemu można je dostosować do swojej wizji ogrodu. Oprócz tego można również spróbować stworzyć samodzielnie doniczki, a także poddać renowacji stare doniczki, które już nie prezentują się zbyt dobrze. Starą doniczkę można na przykład owinąć sznurkiem jutowym. Samodzielnie można stworzyć doniczki z różnych materiałów, na przykład z betonu.

Drewniane dekoracje

W ogrodach zaaranżowanych w różnych stylach bardzo dobrze sprawdzą się także dekoracje stworzone z drewna. Charakteryzują się one wyjątkowo wysokim poziomem uniwersalności, dlatego pasują zarówno do klasycznych ogrodów, jak i miejsc urządzanych w stylu nowoczesnym. Wśród popularnych drewnianych dekoracji można wyróżnić na przykład palisady, a także niskie płotki stworzone z drewna. Dzięki takim elementom dekoracyjnym możliwe będzie doskonałe wyeksponowanie posiadanych w ogrodzie roślin. Wolną przestrzeń można zapełnić na przykład ozdobnymi kamyczkami.

Ozdoby z palet

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w swoim ogrodzie także własnoręcznie wykonanych dekoracji, na przykład ozdób z palet. Palety są w obecnych czasach bardzo modnym elementem dekoracyjnym, z którego tworzone są rozmaite konstrukcje. Można z nich tworzyć meble ogrodowe, takie jak ławki oraz stoliki. Jednak polecane są także do dekorowania przestrzeni w ogrodzie. Można z nich stworzyć na przykład doskonale prezentujące się kwietniki. Będą to miejsca przeznaczone do zasadzenia większej ilości roślin i można je umieścić zarówno w centralnej części ogrodu, jak i jego przestrzeni bocznej.

Funkcjonalne dekoracje

Podczas aranżowania ogrodu warto zastanowić się również nad umieszczeniem w nim funkcjonalnych dekoracji, które będą przydatne na dłuższą metę. Wśród nich można wskazać na przykład dekoracyjne karmniki dla ptaków, dzięki czemu można będzie zachęcić większą ilość ptaków do przebywania w ogrodzie. Karmnik można wykonać w sposób samodzielny, a także kupić gotowy produkt. Będzie to doskonałe uzupełnienie wolnej przestrzeni w każdym ogrodzie. Wśród funkcjonalnych dekoracji można wskazać także fontannę w ogrodzie lub oczko wodne.

Udostępnij