zwijane.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Biokominek – ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania

Biokominek – ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania

Wiodącym problemem we współczesnym świecie jest ochrona środowiska naturalnego. Zwłaszcza zwraca się uwagę na emisję toksycznych gazów do atmosfery. Zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwiło wytwarzanie kominków wykorzystujących biopaliwo, które niczym nie zagraża otoczeniu. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych.

Biokominek – ozdoba i generator ciepła

Za pomocą tego urządzenia da się skutecznie dogrzać każde wnętrze, aby uzyskać temperaturę optymalną dla domowników. Za pomocą biokominka produkowanego przez polską firmę https://www.komineo.pl/biokominki stosującą nowoczesne rozwiązania, można docieplić nawet dwa pokoje jednocześnie. Jest to model vis a vis, przeznaczony do montowania w ścianie dzielącej dwa pomieszczenia. Dwustronna wizja płonącego ognia tworzy unikatowy element dekoracyjny zarówno w jednym, jak i w drugim pokoju.

Bezpieczne palenisko

Biopaliwo stosowane do biokominka nie wydziela toksycznych, szkodliwych dla zdrowia oparów. Jest ono w stanie płynnym, więc jednym z elementów konstrukcji jest dodatkowy zbiornik pod paleniskiem. Zapobiega to wydostaniu się płynu na zewnątrz. Zasięg płomienia jest ograniczony z każdej strony przez dwie szyby ochronne. Ciśnienie wewnątrz paleniska regulowane jest przez specjalny system odpowietrzający. Pomimo tych wszystkich zabezpieczeń, dla większej pewności należy zamontować biokominek co najmniej 60 cm od łatwopalnych elementów wystroju wnętrza. Nie poleca się też umieszczania biokominka pod urządzeniami RTV, gdyż unoszące się do góry ciepło może je uszkodzić.

Bezproblemowy montaż i komfortowa eksploatacja

Na zamontowanie biokominka w domu lub bloku mieszkalnym nie trzeba mieć żadnego zezwolenia. Firma oferująca te urządzenia może dostosować wymiary i głębokość zabudowy biokominka do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wygodna eksploatacja

Biokominek należy użytkować zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji. Takie urządzenie:

  • posiada regulację wysokości płomienia,

  • nie wydziela dymu ani sadzy,

  • nie generuje zapachów,

  • można je wygasić w dowolnej chwili,

  • łatwo utrzymywać je w czystości.

Zakup paliwa nie generuje nadmiernych kosztów dzięki optymalizacji procesu spalania za pomocą wkładu wykonanego z włókna ceramicznego, który jednocześnie zwiększa poziom bezpieczeństwa. Biopaliwo wydziela jedynie dwutlenek węgla i parę wodną w ilości bezpiecznej dla człowieka.

Dlaczego warto mieć w domu biokominek?

Biokominek pełni jednocześnie dwie funkcje. Jako urządzenie grzewcze stwarza komfort cieplny, zwłaszcza gdy w niektórych okresach centralne ogrzewanie jest mniej wydajne. Dla domowników widok płonącego ognia jest przyjemnym i oryginalnym akcentem codzienności. Dużym plusem jest to, że nie trzeba pozyskiwać tradycyjnego materiału opałowego, takiego jak drewno lub węgiel. Nie ma też konieczności usuwania produktów pozostałych po spalaniu. Wystarczy wytrzeć palenisko suchą ściereczką. Dzięki tym zaletom, biokominek nie przysparza dodatkowych kosztów i wysiłków.

Jedną z głównych zalet wykorzystywania tego typu technologii jest aspekt ekologiczny. Każdy może w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska, nie rezygnując z własnego komfortu życia. Stosowanie biopaliwa nie powoduje pomniejszania ilości wyczerpywalnych zasobów surowców naturalnych.

Efektowny biokominek znacznie podnosi estetykę wnętrza mieszkalnego. Nowoczesny design pasuje do każdego stylu. Światło z paleniska odpręża i relaksuje. Widok płonącego ognia stwarza swojski nastrój oraz inspiruje do rodzinnych, wieczornych pogawędek.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij