zwijane.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Projekty domów do 120 m2

Projekty domów do 120 m2

Domy o powierzchni do 120 m2 cieszą się dużym zainteresowaniem współczesnych inwestorów. Oferują one bowiem całkiem sporą przestrzeń mieszkalną, zarazem nie generując nadmiernych kosztów podczas budowy i eksploatacji. Z tego względu w sprzedaży znajdziemy mnóstwo projektów domów o powierzchni nie przekraczającej 120 m2, pośród których będziemy mogli wytypować idealne dla nas rozwiązanie. Jakie projekty domów znajdziemy w ofercie i dla kogo będą odpowiednie? – odpowiemy w niniejszym artykule. 

Ciekawe projekty domów o powierzchni do 120 m2

Kolekcja projektów domów do 120 m2 na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-do-120-m2/ to miejsce, w którym znajdziemy ogromny wybór różnorodnych projektów. Ich powierzchnia użytkowa rozpoczyna się już od 15 m2 – a więc metrażu idealnego na działkową rekreację. Nieco większe, 50-80-metrowe budynki zapewnią możliwość komfortowego, całorocznego lub rekreacyjnego użytkowania, zaspokajając potrzeby rozwojowej pary lub rodzin 2+1. Propozycje o największym metrażu w granicach 90-120 m2 zadowolą natomiast małżeństwa z dwójką lub nawet trójką dzieci, gwarantując niezbędną prywatność i wygodę każdemu domownikowi z osobna.

Jakie projekty znajdziemy w Kolekcji domów do 120 m2? Przede wszystkim są to budynki zróżnicowane bryłą, stylistyką oraz liczbą kondygnacji. W ofercie czekają na nas proste oraz bardziej skomplikowane domy parterowe, z poddaszem oraz piętrowe, utrzymane zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Ich wysoka estetyka, funkcjonalność oraz oryginalność sprawiają, że cieszą się one dużym zainteresowaniem inwestorów oraz – co istotne – są łatwe w dopasowaniu do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego czy decyzji o Warunkach Zabudowy.

Dlaczego warto wybrać projekt domu do 120 m2?

W kategorii domów do 120 m2 mieści się szeroka gama gotowych projektów, cechujących się odmienną powierzchnią użytkową, wyglądem zewnętrznym oraz liczbą i układem pokoi. Ich główną zaletą jest optymalny układ, który powstał z dbałości o wykorzystanie każdego metra. Dzięki temu, obserwujemy praktyczny charakter wnętrza i odpowiedni dobór powierzchni do funkcji pomieszczeń.  Dopracowana i przemyślana aranżacja domu minimalizuje ciągi komunikacyjne na korzyść pokoi, a podział na strefę nocną i dzienną zapewnia oczekiwaną intymność każdemu z domowników. Miłośnicy innowacyjnych trendów bez problemu znajdą w ofercie domy nowoczesne, o prostej bryle pozbawionej nadmiaru ozdobnych detali. Taki budynek dobrze wkomponuje się w każde otoczenie, gdyż jego wygląd można uznać za stonowany i uniwersalny.

Kompaktowa forma budynku umożliwia jego zlokalizowanie nawet na niewielkiej posesji – jest to szczególnie istotne dla posiadaczy wąskich nieruchomości gruntowych oraz osób, które chcą do minimum ograniczyć koszty ich zakupu. Brak wykuszy i lukarn oraz prostota bryły sprawia, że budowa będzie tańsza i mniej skomplikowana. Taka forma ma zarazem wpływ na energooszczędność budynku, a zastosowanie nowoczesnych technik oraz materiałów pozwolą znacząco obniżyć zapotrzebowanie na ciepło – a więc i bieżące koszty utrzymania. Dzięki możliwości wykonania instalacji fotowoltaicznej, montażu pompy ciepła czy rekuperacji – domy mogą się stać samowystarczalne energetycznie, nie generując przy tym negatywnego wpływu na środowisko oraz nie rujnując domowego budżetu wysokimi rachunkami. 

W bazie projektów do 120 m2, również zwolennicy tradycyjnej architektury mogą znaleźć projekt swoich marzeń. Odpowiedni dobór kolorystyczny i ozdobne detale wykończeniowe nawiązujące do wiejskiego stylu, idealnie wpiszą dom w sielski, poza miejski krajobraz.

Zastanawiając się jaka powierzchnia domu będzie dla nas optymalna, weźmy pod uwagę projekty budynków o powierzchni do 120 m2. To rozsądne rozwiązanie, które zapewni nam komfort i przestrzeń do życia, a zarazem nie nadwyręży naszych finansów – czy to na etapie budowy, czy też późniejszej eksploatacji.

Zdjęcie: Projekt domu M255b/1 – Serdeczny – wariant V z kolekcji Murator, arch. Ewa Dziewiątkowska

Tekst sponsorowany: MURATOR – nowoczesne projekty domów – projekty.muratordom.pl

Udostępnij