Strona główna
Remont
Tutaj jesteś

Remont pokoju krok po kroku

Remont Data publikacji - 23 sierpnia 2022 Autor - Redakcja zwijane.pl
remont pokoju

Aby remont pokoju przebiegał we właściwy sposób i nie nastręczał zbyt wielu kłopotów, należy odpowiednio się do niego przygotować i zaplanować go według uporządkowanego harmonogramu. W ten sposób można go będzie przeprowadzić szybko, co przyniesie zdecydowanie więcej satysfakcji aniżeli frustracji. Jak więc przeprowadzić remont pokoju krok po kroku?

Przygotowania do remontu pokoju

Kiedy wystrój pokoju przestał nam się już podobać, a meble i ściany wyglądają jakoś tak mało estetycznie, pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to remont. Głownie chcemy, aby pokój znów był piękny, ale przede wszystkim skupiamy się na tym, żeby był bardziej funkcjonalny. Być może spełniał on kiedyś te kryteria, ale, jak to w życiu bywa, gusta się zmieniają no i nasze potrzeby często wymagają innego wystroju.

Przed przystąpieniem do prac warto jednak przeanalizować, czego tak naprawdę wymagamy od niego obecnie. W przypadku małego mieszkania, gdzie salon, sypialnia i biuro są jakby jednym pokojem, dobrze jest wydzielić w nim strefy. Pomoże to utrzymać w nim porządek. Należy starannie przemyśleć, gdzie będą stały różnego rodzaju półki i szafki. Robienie tego w trakcie prac remontowych kończy się zawsze ogromnym bólem głowy.

Dobrym pomysłem będzie przerzucenie pomysłu, jaki mamy w swojej głowie, na kartkę papieru. Ułatwi to w zdecydowany sposób poruszanie się w pracach, a umieszczając na tylnej stronie kartki informacje dotyczące mebli, artykułów remontowo-budowlanych oraz akcesoriów, jakie będą potrzebne podczas remontu pokoju, ułatwimy sobie podjęcie decyzji na temat rzeczy, które trzeba dokupić.

Od czego zacząć remont pokoju?

No dobrze, pomysł na remont pokoju już jest, plan został sumiennie przygotowany, a potrzebne akcesoria zgromadzone, to nie pozostaje nic innego, jak zacząć działania remontowe. Jeśli w planach mamy zmianę układu pomieszczeń, początek remontu to po prostu wyburzenie i postawienie na nowo ścian. Warto na tym etapie skontrolować dokładnie instalację elektryczną, ponieważ często okazuje się, że po latach funkcjonowanie potrzebne będą nowe gniazdka, włączniki oraz lampy sufitowe.

Remont pokoju według ustalonego harmonogramu

Pierwszym krokiem będzie wyburzenie ścian oraz postawienie nowych. Oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy planujemy gruntowny remont.

Drugim krokiem powinna być wymiana lub odświeżenie podłogi. Warto w tym przypadku dłużej się zastanowić, czy akurat potrzebne jest zrywanie starej podłogi. Być może wystarczy odnowić ją i pomalować, jeśli mamy do czynienia z drewnianym parkietem.

Trzeci krok, jaki nas czeka podczas remontu pokoju, to poprawa wyglądu ścian. Najważniejsze jest szpachlowanie i gładzenie ścian, aby były one równe i estetyczne, co pozwoli na skuteczne ich pomalowanie.

Krok czwarty to początek przyjemności. Na samym początku należy skupić się na oświetleniu, które trzeba powiesić. Warto postawić na kilka punktów świetlnych. Następnie czas wypełnić pokój meblami.

Zakończenie remontu to już nic innego, jak dekorowanie pokoju. To właśnie od dekoracji będzie zależeć, jaki klimat powstanie w naszym nowym wnętrzu.

MEBLOSTYL

klimatyzatory haier

Redakcja zwijane.pl

Nasz portal tworzony jest przez zespół doświadczonych i pełnych pasji redaktorów, którzy łączą wiedzę z różnych dziedzin, aby dostarczać Wam najbardziej rzetelne i aktualne informacje z zakresu domu, ogrodu, wnętrz, budownictwa i remontów. Tworzymy treści na najwyższym poziomie. Jesteśmy tutaj, aby inspirować, edukować i wspierać Was w realizacji Waszych projektów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?