Remont mieszkania w bloku przebiega w poszczególnych etapach. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć na ich temat nieco więcej. Dzięki temu na pewno remont zostanie przeprowadzony w sprawny i szybki sposób.
Prace konstrukcyjne
Pierwszym etapem remontu mieszkania w bloku są przede wszystkim prace konstrukcyjne, które mogą mieć wpływ na przykład na rozkład pomieszczeń w mieszkaniu. Prace konstrukcyjne obejmują takie działania jak między innymi burzenie istniejących ścianek działowych oraz stawianie nowych, a także tworzenie sufitów podwieszanych oraz różnego rodzaju zabudowy. Powinny być one wykonywane na samym początku, ponieważ są najbardziej inwazyjne.
Prace instalacyjne
Remont mieszkania w bloku obejmuje także wszelkiego rodzaju prace instalacyjne. Mogą one wynikać na przykład z konieczności przeprojektowania istniejących instalacji lub stworzenia zupełnie nowych. Prace tego rodzaju najczęściej dotyczą instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania. Jednak istotne są również instalacje elektryczne, a w łazience i kuchni – wodne.
Stolarka okienna i drzwiowa
Bardzo często istnieje konieczność wymiany w mieszkaniach stolarki okiennej oraz drzwiowej, zwłaszcza jeśli poszczególne elementy wnętrza nie są w najlepszym stanie. Okna w mieszkaniu można wymienić na nowe. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku drzwi, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jeśli stolarka jest w dość dobrym stanie to można ją jedynie poddać renowacji, dzięki czemu będzie się lepiej prezentowała i zostanie zachowana na dłużej.
Prace naprawcze
Remont mieszkania w bloku obejmuje także wykonywanie różnego rodzaju prac naprawczych, które są wstępem do wykańczania ścian oraz podłóg. Wśród niezbędnych do realizacji prac naprawczych można wskazać przede wszystkim wyrównywanie ścian oraz sufitów, a także przygotowywanie ich do malowania. Przydatna będzie również renowacja posadzki, jeśli jej stan tego wymaga. Podczas remontu mieszkania może być konieczne położenie nowej okładziny podłogowej, dlatego prace naprawcze powinny umożliwiać to działanie. Dzięki nowej podłodze możliwe będzie odświeżenie mieszkania.
Wykończenie ścian i podłóg
Wśród głównych elementów prac remontowych w mieszkaniu w bloku można także wskazać konieczność odpowiedniego wykończenia ścian oraz sufitów. Sufity i ściany powinny być pomalowane na biało. Następnie ściany można dodatkowo pomalować na wybrany przez siebie kolor. Istotną kwestią jest także wykończenie podłóg, które może obejmować zarówno renowację starej okładziny podłogowej, jak i położenie nowej podłogi. Bardzo popularne w obecnych czasach są panele podłogowe, które dość łatwo się kładzie.
Prace montażowe
Na samym końcu prowadzenia remontu mieszkania niezbędne będzie zrealizowanie także prac montażowych. Mogą one obejmować montaż kontaktów i gniazdek, a także potrzebnego oświetlenia. W ostatnim etapie remontu składa się także różnego rodzaje meble, a następnie ustawia je w miejscach docelowych. Po zakończeniu ostatniego etapu prac możliwe będzie zamieszkanie w mieszkaniu po remoncie.