zwijane.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Domowy magazyn energii – kto go potrzebuje?

Domowy magazyn energii – kto go potrzebuje?

Panele fotowoltaiczne i inne odnawialne źródła energii są obecnie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Jest to doskonały sposób na zadbanie o środowisko i planetę, a co za tym idzie i o przyszłość dzieci. Przy odnawialnych źródłach energii przydadzą się magazyny energii. Czym są te urządzenia? Dlaczego są potrzebne?

Domowy magazyn energii

Magazyny energii można w skrócie nazwać większymi akumulatorami. Są to urządzenia, które pozwalają magazynować nadmiar prądu, jaki został wyprodukowany przez system fotowoltaiczny lub instalację wiatrową. Tego typu urządzenia są od wielu lat stosowane przez duże firmy i w przemyśle. Od paru lat zyskują również popularność wśród właścicieli domków jednorodzinnych. Choć wiele osób może odstraszać cena, bo magazyny energii mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, to jednak są one bardzo przydatne i opłacalne. Na domowy magazyn energii można otrzymać dofinansowanie, a więc warto wykorzystać taką okazję.

Nowoczesne magazyny energii do domu

Producenci oferują szeroki wybór różnych urządzeń służących do magazynowania energii. Wybór domowych magazynów jest również duży. Na pewno warto zwrócić uwagę na zastosowane technologie w danym urządzeniu. Obecnie ze względu na żywotność i bezawaryjność polecane są magazyny litowo-żelowo-fosforanowe. Charakteryzują się wysoką ilością cykli ładowania i rozładowania, co dla gospodarstwa domowego jest bardzo istotne. Wielu producentów oferuje także domowe magazyny energii wraz z akcesoriami. Dzięki temu można kupić profesjonalny zestaw, który sprosta wymaganiom i będzie doskonale współgrać z całym systemem.

Domowy magazyn energii – zalety

Domowy magazyn energii pozwala przede wszystkim zabezpieczyć się przez niezapowiedzianymi wyłączeniami prądu. Takie sytuacje zdarzają się raz na jakiś czas, a mogą być niestety coraz częstsze. Dzięki magazynowi nie ma obaw, że lodówka się rozładuje lub zabraknie ciepłej wody. Nowoczesny domowy magazyn energii jest urządzeniem wysokiej klasy, niezawodnym i bezawaryjnym. Dodatkowo można go kupić za mniejszą kwotę, gdyż państwo dofinansowuje projekty proekologiczne. Magazyny energii pozwalają także zarobić. Jak to jest możliwe? Jeśli gospodarstwo domowe ma nadprodukcję prądu, która jest na tyle duża, że energii wystarcza na cały rok i jeszcze zostaje, to nadwyżkę można odsprzedać. Wystarczy zadzwonić do firmy dostarczającej prąd i ustalić z nią warunki sprzedaży.

Kiedy przyda się domowy magazyn energii?

Domowy magazyn energii przyda się każdemu, kto ma system fotowoltaiczny lub instalację wiatrową. Dzięki temu urządzeniu można spać spokojnie bez obaw, że zimą nie będzie wystarczająco dużo energii do ogrzania domu. Na pewno taki sprzęt przyda się również wszystkim, którzy korzystają ze źródeł odnawialnych do produkcji prądu i produkują go w nadmiarze. Certyfikowane magazyny energii są urządzeniami, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wybierając modułowe magazyny energii, będzie można je w każdej chwili rozbudować, co warto także uwzględnić podczas zakupu.

Udostępnij